KADRA

Anna Kolanowska – organizator obozu

Od 22 lat jestem animatorem amatorskiego ruchu teatralnego. Czas ten   pozwolił mi nie tylko zdobyć doświadczenieKolano i praktykę ale i gruntowne wykształcenie w tym kierunku. Rozpoczynając bowiem od Studium Instruktorów Teatralnych pogłębiłam swoją wiedzę kończąc wydział Teatrologii Uniwersytetu Łódzkiego, podyplomowe studia pedagogiczne by wreszcie w 2002 roku obronić dyplom reżyserski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Prowadzę zespoły teatralne: dziecięce, młodzieżowe, warsztaty doskonalące dla nauczycieli. Współorganizuję i współtworzę ważniejsze wydarzenia kulturalne w Piasecznie, takie jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Majówki rodzinne, Teatralia Sobótkowe. Teatr jest moją pasją. Od 6. roku życia należałam do zespołów teatralnych i nie wyrosłam z tej fascynacji. Jestem jej wierna i myślę, że potrafię zarażać nią innych. Moje teatry to grupy wyróżniające się na tle innych zespołów dziecięcych. Są zdyscyplinowani, ale i radośni oraz kreatywni. Zazwyczaj wygrywamy wszystkie festiwale, na których się pojawiamy. To daje dzieciom wiele radości i zachęca do dalszej ciężkiej pracy. Dla mnie jest zaś powodem do dumy. Pomysł obozów zrodził się z chęci przedłużenia, kontynuacji zajęć prowadzonych przez cały rok szkolny, ale też umożliwienia kontaktu ze sztuką tym dzieciom, którym np. obowiązki szkolne utrudniają tak aktywny udział w zajęciach dodatkowych. Dziś, po tylu latach staramy się również zaproponować doświadczonym już „artystom” takie formy, które poszerzą ich zainteresowania, poprawią warsztat, uaktywnią. Stąd różne rodzaje tańca, plastyki, ale i kuglarstwo, śpiew czy sport.

Maja Borkowska-Złoch – plastyka i budowa lalek

Pracę z Dziećmi zaczęłam wraz z podjęciem studiów w APS w Warszawie.   Pracowałam 5 lat w Przedszkolu – tamMaja poznając metody pracy Anny Kolanowskiej i widząc ich efekty, zaangażowałam się we współpracę przy
spektaklach. Obecnie wspólnie organizujemy wypoczynek wakacyjny, oraz zajęcia całoroczne edukacyjne dla Dzieci, gdzie jestem animatorem, instruktorem i wychowawcą. Prowadzimy warsztaty aktorskie oraz warsztaty budowy i animacji lalek teatralnych w przedszkolach i szkołach. Efektem są liczne spektakle cieszące się uznaniem Rodziców, Widzów i członków jury Przeglądów i Festiwali Teatralnych. Bardzo cenie sobie pracę z Dziećmi, fascynuje mnie rozwój każdego z nich, co pozwala mi osiągnąć satysfakcję zawodową. Dlatego oprócz kursów pogłębiających moją wiedzę o metodach pracy z Dziećmi, poszerzam też tę, o charakterze teatralnym. Ukończyłam kurs budowy i animacji lalek teatralnych. Urzeka mnie mnogość otaczających nas materiałów, z których można stworzyć ożywającą na scenie postać. Fascynująca jest również więź między animatorem a lalką. Prywatnie od 3 lat gram w Teatrze Rodziców działającym przy przedszkolu Fantazja, gdzie chodzi moja córka. . Od 5 lat moją wielką pasją jest taniec Flamenco, ale ta największa to Teatr i rozwój jaki ze sobą niesie.

Marta Maćkiewicz – ciocia od przedszkolaków

Współpracuję z dziećmi od 8 lat. Swoją przygodę zaczęłam od pracy w przedszkolu, gdzie rozwijałam Martaswoje zainteresowania pedagogiczne i zdobywałam doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Od kilku lat wyjeżdżam na obozy, jako wychowawca grupy najmłodszej. Z doświadczenia wiem, jak trudne są dla dzieci rozstania z rodzicami, dlatego podczas trwania obozu jestem dla nich ciocią , do której można się przytulić i opowiedzieć o swoich zmartwieniach (tych małych i wielkich), osobą, która pomoże w czynnościach samoobsługowych, poczyta przed snem i odpowie na tysiąc pytań w ciągu minuty odnośnie otaczającego nas świata i nie tylko:)

 

 

Przemek Peak – fotograf, technik, dźwiękowiec

Na obozach zajmuję się tym żeby wyobrażone stało się widoczne.

Czasem jestem dźwiękowcem, Przemek1czasem oświetleniowcem a najczęściej fotografem.

Tak będzie i w tym roku.

 

 

 

Dorota Sudoł & Ewa Pastuszka 

Należymy do istniejącej od 10 lat grupy kuglarskiej „Circus Maximus” .

Na początku działalności zajmowałyśmy Didi1się głównie pokazami tańca z ogniem, stopniowo przechodząc również do organizowania innych atrakcji, takich jak tworzenie ogromnych baniek mydlanych, warsztaty dla osób w każdym wieku oraz inne animacje dla dzieci.

Z dotychczasowych obserwacji związanych z warsztatami czy animacjami dla różnych grup wiekowych wiemy doskonale, że najlepiej osiągnąć skupienie całej grupy kiedy każdy uczestnik czuje się w niej dobrze.

Dlatego stawiamy na zabawę, interakcje, na uczenie siebie nawzajem i integrację ze sobą poprzez współpracę i wspólne zadania. Mamy szeroką pulę wciąż nowych pomysłów!Ewa1

 

 

 

 

Rafał Król

Moja przygoda z teatrem zaczęła się kiedy jeszcze byłem małym dzieckiem na początku podstawówki. Wtedy zapisałem się do grupy teatralnej Pani Ani Kolanowskiej i wtedy odkryłem swoją pasję z której nie wyleczę się już 149324_499618196747132_701138511_nprawdopodobnie nigdy.  Już po paru latach i teatralnych wyjazdach sam zacząłem prace z dziećmi. Od 5 lat prowadzę zajęcia z kuglarstwa na obozach teatralnych, a moja praca z dzieciakami nie ogranicza się do tego. Ważne jest dla mnie, żeby oprócz zdobytej na zajęciach wiedzy i doświadczenia dzieci przede wszystkim czerpały z nich radość i satysfakcję, bo dobra zabawa przynosi dobre efekty . Osobiście jestem członkiem teatru Minimalnego prowadzonego przez Monikę Iwanow w Piaseczyńskim Ośrodku Kultury

 

 

Zuzanna Serafin

Nazywam się Zuzanna Serafin. Jestem  osobą uczącą się na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku filologia polska. Niegdyś podjęłam pracę w Chatce Spełnionych Marzeń gdzie angażuje się w pracę z dziećmi do tej pory. Staram się zdobywać coraz to nowe doświadczenia, by móc lepiej wykonywać swoją pracę. Dalej się uczę, stawiając czoła nowym przeciwnościom i pokonując trudne bariery jakie napotykam. Oprócz ciągłego kształcenia się i pracy znajduje czas na moje pasje jakimi są sport czy też teatr i książki. Czytanie i wizyty w teatrze na spektaklach dają mi wiele satysfakcji i sprawiają, że choć na chwile mogę przenieść się w zupełnie inny świat. W całej mojej przygodzie w pracy z dziećmi, najważniejszy jest dla mnie uśmiech na ich buziach podczas wspólnej zabawy czy zajęć. Jest to bowiem klucz do sukcesu.

Aleksandra Gesek

Nazywam sie Aleksandra Gesek. W tym roku rozpoczynam studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku finanse i rachunkowość. Pracuje w Chatce Spełnionych Marzeń, gdzie znaczna część czasu spędzam z dziećmi. Moją pasja jest sport. Uznaje zasadę, ze może on wpłynąć pozytywnie nie tylko na nasza fizyczność, ale również na nasza psychikę. Uczy nas systematyczności i chęci walki o samego siebie. Aktywny wypoczynek i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu uważam za kluczowy element w życiu każdego dziecka. Własnie w ten sposób można połączyć naukę z zabawą. Cały czas staram się rozwijać i nabywać nowe umiejętności.

Reszta wychowawców i instruktorów jest zależna od ilości uczestników .


by